/  קרב מגע מסורתי TKM

המלצות

הארגון הוקם על ידי ארז שרעבי ותלמידיו הבכירים, על מנת לשמר את עקרונות הקרב מגע ואת רוח האימונים  כפי שהונחלו על ידי מייסד השיטה אימי ליכטנפלד (שדה אור) ז"ל ותלמידו הבכיר אלי אביקזר ז"ל.

מייסדי הארגון הינם מאמנים ומדריכים מנוסים בהדרכת קרב מגע למסגרות אזרחיות וביטחוניות כאחד. היכרותם העמוקה עם השיטה על כל רבדיה הובילה לרצון להתאגד ולצאת לדרך החדשה/ ישנה.

הארגון שואף לפתח, לייעל ולשפר את השיטה תוך התבססות על עקרונות השיטה ורוח המייסדים.

על חברי הארגון נמנים עשרות חגורות שחורות מוסמכי וינגייט וצה"ל.

                                                                                  

שיטת הקרב מגע מורכבת משני תחומים עיקריים:

  • הגנה עצמית - תחום המכיל תרגולות מובנות כנגד איומים, התקפות בחפץ חד או קהה, חביקות, חניקות, תפיסות, מכות יד, בעיטות וכ"ו. התרגולות מתייחסות למגוון רחב של מצבים ומימדים כגון: עמידה, קרקע, ישיבה, רכב, בני ערובה, הגנה על צד שלישי ועוד. 

ככלל כל תרגולת נפסקת ברגע שנפסק האיום או על ידי התקפת נגד/השתלטות על היריב או על ידי נסיגה מהמקום. תרגילי ההגנה העצמית, מבוססים על תנועות בסיסיות ולא מסורבלות המאפשרות ביצוע אפקטיבי על ידי כל אדם.

  • קרב פנים אל פנים - חלק זה מורכב משילובי מכות, בעיטות, והגנות בתנועה. מטרתו להכין את האדם לעימות הן מהבחינה הנפשית והן מהבחינה הגופנית. בשונה מתרגולות ההגנה העצמית העימות הקרבי מורכב יותר ואף יכול להימשך זמן ארוך יחסית. עימות אלים בד"כ מתחיל בביצוע תרגיל הגנה עצמית אשר מתפתח לקרב. 

    השאיפה היא למנוע עימות, בשלב השני להתבסס על תרגילי ההגנה העצמית המובנים ובלית ברירה קרב פנים אל פנים.

עקרונות שיטת קרב מגע מסורתי - TKM:

  • "הצנע לכת" ("היה צנוע") - הימנע מעימות ככל האפשר ואל תמהר להגיב בתגובה אלימה. זכור שהניצחון האמיתי הוא מניעת אלימות. שלוט במצבך הנפשי כדי שלא יהיה לך לרועץ במהלך עימות. זכור כי לשימוש בכח יש בדרך כלל גם תוצאות שליליות. כמו כן היה מוכן לקבל ביקורת והדרכה וזכור שתמיד יש במה להשתפר ולהתקדם.

  • "פעל כפי יכולתך אך פעל נכון" – מצבך הגופני והנפשי יקבע את יכולתך להתמודד עם יריב. עליך למצות את יכולותיך ואת תנאי הסביבה כדי להתמודד עם יריבך בצורה הטובה ביותר.

  • "הדרך הפשוטה, שהיא הדרך הקצרה ביותר והמהירה ביותר" - שאף לפשטות ויעילות.

  • "מינימום תנועה כנגד מקסימום תנועה" – עליך להשתמש במינימום של תנועה ואנרגיה על מנת להגן על עצמך. כמו כן, עליך לשאוף להתייחס למקס' איומים במינימום תנועות.

  • "אל תיפגע! ואם נפגעת המשך להילחם" - עליך להגיע ליכולת גבוהה בתחום ההגנה העצמית על מנת שלא להיפגע. אך אם בכל זאת נפגעת עליך להמשיך ולהילחם גם בתנאים החדשים שנוצרו.

  • "עליך להגיע למומחיות, על מנת שלא לפגוע מעבר לצורך" - שאף לשליטה עצמית והתחשבות בזולת גם בעת עימות מסוכן. עליך להשתמש בידע לפי הצורך.

 

 

 

 

הארגון הוקם על ידי ארז שרעבי ותלמידיו הבכירים, על מנת לשמר את עקרונות הקרב מגע ואת רוח האימונים כפי שהונחלו על ידי מייסד השיטה אימי ליכטנפלד (שדה אור) ז"ל ותלמידו הבכיר אלי אביקזר ז"ל. מייסדי הארגון הינם מאמנים ומדריכים מנוסים בהדרכת קרב מגע למסגרות אזרחיות וביטחוניות כאחד. היכרותם העמוקה עם השיטה על כל רבדיה הובילה לרצון להתאגד ולצאת לדרך החדשה/ישנה. הארגון שואף לפתח, לייעל ולשפר את השיטה תוך התבססות על עקרונות השיטה ורוח המייסדים. בין חברי הארגון נמצאים עשרות חגורות שחורות מוסמכי וינגייט וצה"ל.

צור קשר