/  גופי ביטחון ואבטחה

המלצות

שיטת הקרב מגע החלה את דרכה בצה"ל עם קום מדינת ישראל ואומצה ע"י צבאות וגופי ביטחון בישראל ובעולם.

השיטה מותאמת למצבים בהם איש הביטחון נדרש לתת מענה פשוט, מהיר ואפקטיבי לאירועים עם פוטנציאל אלים.

בשל מורכבות העבודה והספציפיות בצרכיו של איש הביטחון נדרשת התאמה פרטנית לגוף הבטחוני וליחידה המתאמנת.

צבא:

 

          

 

הקרב מגע הצבאי מתמקד בהכשרת הלוחם והכנתו לקראת שדה הקרב או עימות אלים במתארים שונים

בתוכנית זו הדגש מושם על פיתוח תכונות הלוחם וביניהן נחישות, אגרסיביות וחתירה למגע. כל זאת בשילוב טכניקות קרב מגע פשוטות ויעילות הכוללות:

מכות יד ובעיטות, הגנות נגד מכות יד ובעיטות, הגנות נגד תקיפה בסכין, שימוש בסכין למטרות הגנה והתקפה, הגנות נגד תקיפה באלה/חפץ קהה, חיפוש והשתלטות על חשוד, עבודה בזוג ובצוות, הגנה על צד שלישי, עבודה תחת לחץ ובתנאי אי-וודאות, שימוש בנשק אישי כנשק קר למטרות הגנה והתקפה, קבלת החלטות, תעדוף יריבים, שילוב של ירי מבצעי עם קרב מגע ועוד

 

משטרה:

 

    

 

במהלך עבודתו איש אכיפת החוק עולל להקלע למצבים המחייבים ידע וחוסן מנטלי בנושאי הלחימה הבלתי חמושה הן במצבי שגרה שהופכים למצבי חירום בן רגע והן במצבי חירום מתמשכים. לארויעי תקיפה על סוגיה השונים ישנן השלכות רבות: פיזיות ונפשיות. חוסר יכולת מנטלית ורמה מקצועית נאותה יכול להשפיע באופן קריטי על תוצאות האירוע

על-פי תחקירים שנעשו בארגוני אכיפת החוק בישראל רוב האירועים האלימים התרחשו לאחר שזוהו סימנים מקדימים להתפרצותם. לפיכך, דרכי המניעה, קריאה וזיהוי הסכנה הנדרשים בכדי להמנע מעימות, נלמדים באופן מקיף בתוכנית זו בשילוב עם טכניקות הגנה עצמית הכוללות:

מכות יד ובעיטות, שחרורים מחניקות וחביקות, הגנות נגד מכות יד ובעיטות, הגנות נגד איום תקיפה בסכין, הגנות נגד תקיפה באלה/חפץ קהה, חיפוש והשתלטות על חשוד, היחלצות מאיומי אקדח, עבודה בזוגות, הגנה על צד שלישי, עבודה תחת לחץ ובתנאי אי-וודאות, שימוש בנשק אישי כנשק קר למטרות הגנה והתקפה, קבלת החלטות, תעדוף יריבים, שילוב של ירי מבצעי עם קרב מגע ועוד.

 

גופי אבטחה:

 

קרב מגע למאבטחים מתמקד בהתמודדות עם תרחישי הייחוס של המסגרת המתאמנת.

ככלל אנו שמים דגש על מניעה ובניית היכולת לזהות סימנים מקדימים לאירוע הדורש התערבות של אבטחה פיזית. על המאבטח להיות לוחם מוכשר שכן עבודתו דורשת מעבר משיגרה לחירום באופן מיידי ופתאומי. לפיכך בתוכנית זו אנו מתמקדים בפיתוח תכונות הלוחם וביניהן נחישות, אגרסיביות וחתירה למגע. כל זאת בשילוב עם טכניקות קרב מגע פשוטות ויעילות הכוללות:

 מכות יד ובעיטות, שחרורים חניקות וחביקות, הגנות נגד מכות יד ובעיטות, היחלצות והגנות נגד איום ותקיפה בסכין, הגנות נגד תקיפה באלה/חפץ קהה, חיפוש והשתלטות על חשוד, היחלצות מאיומי אקדח, עבודה בזוגות, הגנה על צד שלישי, עבודה תחת לחץ ובתנאי אי-וודאות, שימוש בנשק אישי כנשק קר למטרות הגנה והתקפה, קבלת החלטות, תעדוף יריבים, שילוב של ירי מבצעי עם קרב מגע ועוד.  

 

 

הארגון הוקם על ידי ארז שרעבי ותלמידיו הבכירים, על מנת לשמר את עקרונות הקרב מגע ואת רוח האימונים כפי שהונחלו על ידי מייסד השיטה אימי ליכטנפלד (שדה אור) ז"ל ותלמידו הבכיר אלי אביקזר ז"ל. מייסדי הארגון הינם מאמנים ומדריכים מנוסים בהדרכת קרב מגע למסגרות אזרחיות וביטחוניות כאחד. היכרותם העמוקה עם השיטה על כל רבדיה הובילה לרצון להתאגד ולצאת לדרך החדשה/ישנה. הארגון שואף לפתח, לייעל ולשפר את השיטה תוך התבססות על עקרונות השיטה ורוח המייסדים. בין חברי הארגון נמצאים עשרות חגורות שחורות מוסמכי וינגייט וצה"ל.

צור קשר